Ново
RockRose 3D Црна Карбонски Влакна Винил Заврши, Меур Слободен Воздух за Ослободување Автомобил Филмот, Само Лепило Налепница Автомобилската DIY Decals (12 X 60)

RockRose 3D Црна Карбонски Влакна Винил Заврши, Меур Слободен Воздух за Ослободување Автомобил Филмот, Само

Достапност: Залиха
DEN 215.76

Квалитет - Rock Rose 3 D Карбонски Влакна Лист е направен од врвен квалитет УВ отпорни автомобилската винил дека карактеристики на јаглерод текстура заврши.Само Лепило - Овој Филм е Лепило која може да се примени на автомобил тело, и многу различни површини.Лесно да се примени, отпорен на вода, Растеглив со Топлина и долг живот, како што не ќе го оставам остатоци кога отстранети.Лесна Инсталација - Овие Винил обвива се супер лесно да се примени на мазни површини, контури и форми.Мрежа шема на хартија поддршка овозможува прецизно мерење и сечење како што може да се respositioned, како и за време на инсталацијата.На апликации може да имаат различни опции при изборот на Винил обвива како тие, исто така може да се користи на други од автомобилскиот сектор, како што се телефон, лаптоп,паричник, спортска опрема, стакло, како и мебел дома.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

ГОЛЕМИНА : 12inch од 79inch(30cm x 200cm.)Премиум Квалитет Хром Знак Винил.Заштита на автомобил тело површини од гре

Долготрајност : Внатрешна 7 години, Отворено 35 години Високо флексибилни полимерни ПВЦ филм, совршено с

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

ТИП Лепило Винил Филм Мат Серија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за Разлика од обичните стап и кора налепници, нашите

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

Ново од VVi Vi D+ премија линија.Реален поглед, допир и се чувствуваат!.Само лепило со балонслободен мембран

Невидливи ВоздухПорака на Канал, лесно да се ослободи од меурчиња за време на инсталацијата.Намалување

Само лепило ,воздушен џеб ослободување поддршка дизајн, така да нема меурчиња.Многу лесно да се користи

[Лесен утовар и истовар]Чистење на површината инсталација позиција, а потоа откине силна лента заштитна

Висок квалитет на флексибилни полимерни ПВЦ фолија.Воздушни канали за ослободување, направете го тоа л

Оваа премија автомобилската винил од EZAUTOWRAP Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е ид

VVIVID Маскирна vinyls позајми автентична воена Маскирна изглед на било која површина, додека додавање на сло

Спецификации : .Боја : Црна / Сребрена / Сива / Red / Беж / Браун.Материјал : Кожа Жито Карбонски Влакна.Големи

Спецификации : .Боја : Црна / Сребрена / Сива / Red / Deep Blue / Светло Сина / Gold / Chimpaign злато / Пост Сино / Зелено /

HD Маскирна Винил Заврши Филмот Кој 3 M Controltac Со Согласност v3 Лепило.Stateoftheart HD 1440 dpi*, Супер Висока Резолуци

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

Име На Модел : .Налепница Сместување : Rearview Огледало.Вид На Налепница : Креативни Налепници.Тип : 5 D Карбон

Scroll