Ново
3M 1080 Сјај за Атомска Теал | G356 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 20ft (100 Квадратни/ft)) w/Free-Стил-Тоа Про-Ракавица за Завиткување

3M 1080 Сјај за Атомска Теал | G356 | Винил АВТОМОБИЛ WRAP Film (5ft x 20ft (100 Квадратни/ft)) w/Free-Стил-Тоа

Достапност: Залиха
DEN 784.32

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.Задоволни клиенти покажат нивните возила и да генерираат линкови за вашиот бизнис. 3.5 мили двојна фрлија филм обезбедува само точниот износ на ригидност што ги прави лесно да се справи со ниту една апликација лента.Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со не-видливи воздух ослободување канали за практично нема воздушни меурчиња.Големи 60" се тркалаат големини значи дека можете да го покрие целиот делови беспрекорно со доверба - 3 година гарантира надворешноста издржливост.Вклучува Мулти-Цел Слободен Стил-Тоа Про-Серија Топлина-Отпор Завиткување Ракавица. 3 M 1080 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА се долгорочни, отстранлив, dual фрлаат обоени филмови се дизајнирани за полна боја на возило со детали, декорација и целосна обвива без графички заштита.Овој филм е Controltac притисок кој се активира со лепило овозможува да се менува и се repositioned додека фирма притисок се применува.Не-видливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-слободен инсталации.Овие винил филмови (минимум 3.5 мили) се продаваат во 60 инчи ролни, дозволувајќи им на речиси секој дел на возилото да бидат завиткани без шевовите.Овој филм е препорачливо за целосна обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : 3 M Заврши Филм Серија 1080 Сјај, е винил wrap film со гланц што се користи за целосна возило обвива да ја смените вашата авто е боја и да се заштити неговата оригинална боја.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Dual-Фрли се Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 7 години Отстранлив : До 3 години.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

❤ Што е направена од еколошки материјали, водоотпорен, сончање, мазна површина, силно stretchability, издржлив�

1 Направи одлични материјали, добра еластичност, без yellowing, не стареење, нема меурчиња, без капка лепак, г�

Ново од VVi Vi D+ премија линија.Реален поглед, допир и се чувствуваат!.Само лепило со балонслободен мембран

Ние обезбедуваме бесплатен EZAUTOWRAP алатка подарок сет за големината поголеми 4"x8" големина.Големина 4"x8" НЕ

Оваа винил е дизајниран за возило надворешноста заврши употреба.Оваа винил нема да се држи добро за пол�

ТИП Лепило Винил Филм Хром Серија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за Разлика од обичните стап и кора налепници, нашит

ТИП Лепило Винил Филм Мат Серија.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за Разлика од обичните стап и кора налепници, нашите

Невидливи ВоздухПорака на Канал, лесно да се ослободи од меурчиња за време на инсталацијата.Намалување

Висок квалитет на флексибилни полимерни ПВЦ фолија.Воздушни канали за ослободување, направете го тоа л�

Оваа премија автомобилската винил од EZAUTOWRAP Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е ид�

ТИП Лепило Винил Филм Карбонски Влакна Twill Ткаат Шема.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ за Разлика од обичните стап и к�

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

Уникатен Финиш : Holographic е ново возилозаврши стил, и VVi Vi D+ Holographic Ткаат е уникатна меѓу 'Holo' филмови; висок с

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е иде�

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

Оваа премија автомобилската винил од EZAUTOWRAP Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е ид�

Ново!Доаѓа во VVi Vi D+ премија линија.Реален поглед, допир и се чувствуваат!.Само лепило со балонслободен м�

Побрзо позиционирање и воздух балонслободен филм апликација која врз основа на Лесно (EZ) се применуваат

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.

Инсталација удобен и добра адхезија, не влијае на оригиналната светлосна далеку и не влијае врз автомоб

VVIVID Маскирна vinyls позајми автентична воена Маскирна изглед на било која површина, додека додавање на сло

НОВИ VVi VID+ Винил!Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа тра�

Само лепило ,воздушен џеб ослободување поддршка дизајн, така да нема меурчиња.Многу лесно да се користи

Спецификации : .Боја : Црна / Сребрена / Сива / Red / Deep Blue / Светло Сина / Gold / Chimpaign злато / Пост Сино / Зелено /

Направени со автомобилски резервни винил.Ја заштитува вашата боја од гребнатини и носат.Лесно може да с

Најавтентичен хром винил на пазарот и ексклузивни да VVi Vi D Vinyls нуди ефтин и лесензакористење на алтерна�

Scroll