Ново
BONVERANO Бебе Момчиња Плажа Пливаат Водови Шорцеви со Капа

BONVERANO Бебе Момчиња Плажа Пливаат Водови Шорцеви со Капа

Достапност: Залиха
DEN 311.76

80% Polyamide, 20% Spandex.Рака Мие Само.OEKOTEX-100 Заверена Ткаенини (слободни од штетни хемиски остатоци);Транспарентно Производство.UPF 50+ ЗАШТИТА од СОНЦЕ - Направени од ткаенина факт да Австралиските стандарди за заштита од сонце облека AS/NZS 4399. На UPF достигнува највисок стандард UPF 50+.Тоа може ефикасно да се блокираат повеќе од 97,5% од штетните ултравиолетови зраци.Или на плажа или во отворено базени, тоа може ефикасно да се спречи ултравиолетови зраци. 4 WAY ВОДАТ ТКАЕНИНА - На 4 WAY водат ткаенина беше ткаени од полиестер и најлон.Тоа е многу силна stretchability, и може да се протега хоризонтално, вертикално и косо, кој им овозможува на бебињата да игра слободно без да влијаат на вежбање.ХЛОР-ОТПОРНИ И ПЕРАТ - По мијат, за повеќе од 50 пати, таа сеуште може да се задржи на ултравиолетови блокирање го оценувате над 97.5%.Костим за капење е направен од хлор-отпорни влакна ткаенини, што уште може да се користи дури и во базен содржат хлор.ЗАШТИТА на ДЕЛИКАТНА КОЖА - Нашата облека се направени од високо-квалитет на ткаенина.Со 100% обвивка, тоа може да се заштити деликатна кожа и задржување на децата удобно додека вежбате.Капак на вашиот мал една колку што можете,вклучувајќи сонцето капи и UPF 50+костим за капење.Користете очила со без хемиски филтри(Bese не нано соголени Цинк Оксид).Пијте многу вода, но бидете внимателни да не се напие ладна вода.Никогаш не оставајте деца unattendedin или во близина на вода.Рака мие само.Исплакнете после секоја употреба во не-chlorinated вода.Закачи се исуши на сонце.На UPF слој може да започне влошува по околу 30 мие.Лимит мие, ако е можно.Се лизга на Bonverano сите во еден sunsuit,долги ракави sunsuit за максимална заштита.Slop на SPF30+ или повисоко сончање.Шамар на сонцето шапка,секој Bonverano sunsuits вашата нарачка има сонце шапка во пакет.Се заврши за пар заврши околу, очила за сонце. 1 x Бебе Момчиња Плажа Пливаат Водови. 1 x Сонцето шапка.Ние исто така снабдување многу други убаво сонце капи, добредојде за да пребарувате повеќе во продавницата.Ако имате било какви прашања во врска со производите, се чувствуваат слободни да контакт ве молиме, ние ќе бидеме веќе да ви послужи со ентузијазам.Sun Smart совети.Се лизга на Bonverano сите во еден sunsuit,долги ракави sunsuit за макс protection Slop на SPF30+ или повисоко sunscreen Slap на сонцето шапка,секој Bonverano sunsuits вашата нарачка има сонце шапка во package Wrap на еден пар на навиват-околу очила за сонце.UPF 50+ ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ.Производство на текстил Тестирани за Штетни Материи.Повеќе меки и удобни. 1 x Бебе Момчиња Плажа Пливаат Trunks1 x Сонцето шапка.Сите Bonveranos производи се направени од сонце заштитни ткаенини со Австралија Сонцето Заштитна Облека Стандард AS/NZS 4399,кој го блокира 97,5% од штетните УВ зраци.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

100% Полиестер.Drawstring затворање.Tipsy Џуџиња Мажите Пливаат Водови се тука да ви помогнат еден до сите на ваш�

Drawstring затворање.Совршен шорцеви подарок за мажи или татко, кој како спорт 【Висок Квалитет на Ткаенина】

100% Полиестер.Drawstring затворање.Tipsy Џуџиња Мажите Пливаат Водови се тука да ви помогнат еден до сите на ваш�

100% Полиестер.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Surfs до Хаваи ги исполнува Југозападниот Фр�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Материјал : Направен од в

100% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.Машина За Миење.Должина : 8" inseam, 18" outseam.Блокирање на Толпата : UPF 50+ з�

Drawstring затворање.Совршен шорцеви подарок за мажи или татко, кој како спорт 【Висок Квалитет на Ткаенина】

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.

100% Полиестер.Мека Направен од висок квалитет на полиестер.Исчезнат е отпорен и издржлив додека сеуште �

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Тело : 100% Полиестер; Надеж : 100% Полиест�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 95% Полиестер, 5% Elastane.Увезени, со најдоб

100% Полиестер.Еластична корселе и drawstring затворање затворање.Машина За Миење.Ткаенини од нашите бански к�

Тело : 100% Полиестер; Надеж : 100% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.Машина За Миење.Странични џебови, а зад�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Drawstring затворање.Совршен шорцеви пода�

Тело : 100% Полиестер; Надеж : 100% Полиестер.Увезени.Drawstring затворање.Машина За Миење.Странични џебови, а зад�

95% Полиестер, 5% Spandex.Увезени.Drawstring затворање.Карактеристики еластична корселе ,помош прилагодливи полов

100% Полиестер.Drawstring затворање.Tipsy Џуџиња Мажите Пливаат Водови се тука да ви помогнат еден до сите на ваш�

100% Полиестер.Drawstring затворање.Tipsy Џуџиња Мажите Пливаат Водови се тука да ви помогнат еден до сите на ваш�

Scroll