Ново
Depimiel Бразилецот Тело Тврд Восок, Алое, 14 Унца

Depimiel Бразилецот Тело Тврд Восок, Алое, 14 Унца

Достапност: Залиха
DEN 1154.40

НЕЖНО И ЕФИКАСНО : се Топи на пониска температура намалување на ризикот од горење и болка во третираната област.Обезбедување на најдобрите Бразилски третман кога шанса.ПРИРОДНИТЕ СОСТОЈКИ : Нашата мека восокот е направен од 100% природни состојки, за да се обезбеди максимална грижа за вашата кожа.Тоа не содржи груби хемикалии, како што се парафински или нафтени добиени од масла што може да предизвика иритација на чувствителната кожа видови.ПОЛНО ТЕЛО, ВОСОК : Тоа може да се користи во сите области на телото.Од лицето за да прсти.Бикини шанса и други чувствителни области се добредојдени!Сите видови на кожата и косата се добредојдени!.ECOFRIENDLY : Кој само една линија составен од елементи со природни состојки кои се лесно biodegradable, ќе ни помогне да им помогне на вашиот шанса постапка, а исто така да му се помогне на животната средина во исто време!.Најголема ДОВЕРБА на БРАЗИЛСКИОТ БРЕНД : Направени од страна на Brazilians за Brazilians, ние знаеме дека она што се зборува за тоа кога станува збор за восок квалитет.На Алое Вера се вклопуваат остава кожата мека и moisturized додека брзо и лесно отстранување на несаканите влакна.Оваа мешавина се работи за фино да крупни косата и е докажано дека го намалуваат повторното појавување на косата со континуирана употреба со текот на времето.Инструкции : 1 - Темелно чистење на кожата, отстранување на било какви креми, пот, или други остатоци. 2 - Топол восок во електричен потоплите додека крем конзистентност е достигна Тест на температура на восок со премачкување со мала количина на восок вашата дланка или на вашиот надлактицата.Ако температурата е удобно и топло, да се започне процесот. 3 - Со шпатула, нанесете дебел слој од восок кон кожата во насока на раст на косата.Почекајте неколку секунди и со една рака држете ја на кожата затегнат. 4 - Со другата рака, се повлече назад на восок брзо и цврсто во спротивна насока на раст на косата (паралелно и како блиску до површината на кожата како е можно). 5 - Очисти и хидрат вашата кожа со масло или млеко за да се заврши.Предупредувања : Следете ги внимателно упатствата.Да се избегне изложување на сонце и тен кревети 48 часа пред и по било восок третман.Внимание : Со користење на овој производ не се препорачува на бради.Избегнувајте отстранување восок во нагорна движење (нормално на површината на кожата), бидејќи ова може да предизвика bruising.Не се применува на кој било производ на кожата што содржи алкохол пред или по шанса, што може да предизвика иритација на кожата.Не се препорачува за бремени жени, деца, стари лица, или да се користат по хируршка процедура.Не се препорачува за луѓе користејќи дерматолошки киселина третмани.Пакетот вклучува : Една конзерва од 14oz на Тврд Восок Алое Вера.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Се користи за шанса, полирање и одржување на махагони уметнички дела, мебел, подови, фоки, collectables autograph н�

Апликацијата Област : Underarms, Бикини Линија, Лицето.Восок со Plasticides, ги Отстранува Косата од Коренот за Дол

Усвојување лесна и чиста состојки за да се обезбеди тоа е безопасно и без стимулација за вашата кожа, до�

Квалитет, Природна Мешавина Направени со природен восок, дрво смола, и кокосово масло, нашите восок бар�

Производителот гаранција може да не се применува.Совршен за создавање на мазна, сјајна и мразслободен т

Активни состојки : Восок Потреби Waxness Природни Rollon со Која Шумска екстракт помага да се намалат порите, ј

Природен Восок бар 1oz.Се користи за многу цели како што се трчање гајтанот низ тоа за quilting.Се применуваат

формула Топла Восок Пелети.Одлична контрола на силна & тврдоглав косите, за бикини & underarm.Може да се кори�

Намалување на Отпад : Восок машина тенџере е најдобар избор, кога треба само да се восок една мала област

* На Depilatory Восок Сад обезбедува тенка, економски и хигиенски апликација Тоа е задолжително за отстранув�

Големина : 8x5x3cm / 3.15x1.97x1.18inch.На буквален за мрежа чешел има дупка која може да бидат обесени на keychain, кој е �

ПОГОДЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ на КОЖА : Исполнет со придобивките на алги и нане, тоа е погоден за сите типови на �

Професионални Полимер Филм восок за депилација е дизајниран специјално за чувствителна кожа.Единствен

На Depilatory Восок Сад обезбедува тенка, економски и хигиенски апликација.Тоа е задолжително за отстранува�

* Нема болка,неалергиски и брз ефект Природен восок состојки,различни природна арома,без штети на вашет�

Лесно да го користите Дома.Образовни Материјали и Видео е достапно на Производители вебсајт.Подготвени

ИСПОЛНЕТ СО ARGAN МАСЛО, MOISTURIZES И ЈА ШТИТИ КОЖАТА : Сатен Мазна Мед, Восок е исполнет со Argan масло, добиени од

НАЈНИСКА ЦЕНА НА ИНТЕРНЕТ.ЛЕПЛИВА И MALLEABLE 180 С ТОПИ ТОЧКА 26 MM ИГЛА ПЕНЕТРАЦИЈА 560 F ФЛЕШ ТОЧКА.Висок квалит

Материјал : Восок Грав.Не ленти или пред восок од нафта потребно.Природни Состојки, кожата пријателски в

5 ПАК КОМБО ОТСТРАНУВАЊЕ на ВЛАКНА ПОВТОРНО да се ИЗМИСЛИ MOOM Органски Шеќер Восок за Полнење користи РЕ

НАШИТЕ НАЈСИЛНИ ФОРМУЛА Восок Грав Цели дебели груба коса!Нашите Бикини Бебе восок е специјално дизајн

Како Да го Користите : 1 Стави ја Во Топла Вода Бања За Неколку Минути 2 Го Извади Со Вашите Раце 3 Бришењ�

Произведено во Италија Висок Квалитет на Природна База на Смола Создадени за мажите, тешко на коса, неж�

Саканиот ефект : отстранување на Влакна восок се топи брзо и без грутки.Без отстранување на влакна, харт�

Scroll