Ново
HiLetgo 3pcs ADS1115 16 Bit 16-Бајтен 4 Канал I2C ЖИТО Analog-to-Digital ADC PGA Конвертор со Програмабилни се Добие Засилувач со Висока Прецизност ADC Конверторот Развој на Одборот за Arduino Мал

HiLetgo 3pcs ADS1115 16 Bit 16-Бајтен 4 Канал I2C ЖИТО Analog-to-Digital ADC PGA Конвертор со Програмабилни

Достапност: Залиха
DEN 436.56

Висока прецизност ADS1115 16 Малку 4 Канал Analog-to-Digital ADC Конверторот.Лесен за користење I2 C ADC Конверторот со Програмабилни се Добие Засилувач.Особено добра алатка за Малина Пи дека не доаѓа со аналогни GPIO иглички.Широк напон снабдување опсег : 2.0 V до 5.5 V, работат во comparator режим кој е корисен за одржување на точност.Еден Шут на Владата : Авто Затвори; Програмабилни податоци го оценувате : 8sps-860sps.Опис : За микроконтролери без analog-to-digital converter) или кога сакате поголема прецизност ADC, на ADS1115 обезбедува 16-битни прецизност во 3300 примероци/втор над I2 C.Чипот може да се конфигурира како 4 single-ended текст канали, или две диференцијални канали.Како еден убав бонус, таа дури и ги вклучува програмабилни се добие засилувач, до x16, да помогне да се зголеми до помали еден/диференцијални сигнали за целосен опсег.Чипот е прилично мал, така што доаѓа на збег одбор со ferrites да се задржи на AVDD и AGND тивко.Interfacing е направено преку I2 C.Едноставно поврзете GND на земјата, VDD на вашиот логиката за напојување, и SCL/SDA на вашиот микро-контролор е I2 C пристаништето и да ја стартувате на пример кодот за да почнам со читање на податоци.Параметри : ADC Bit rate : 16 Малку Интерфејс Тип : I2 C Канали : 4 Канал AN0 AN1 AN2 AN3 Влезен напон : 2.0 v-5.5 v Канал влезен напон : 0-VDD Континуиран Режим : Само 150µA Еден Шут на Владата : Автоматски исклучи Програмабилни податоци го оценувате : 8sps-860sps Текст спектар програмиран контрола, 7 видови на текст се движи : -0.256 V ~ + 0.256 V, -0.512 V ~ + 0.512 V, -1.024 V ~ + 1.024 V, -2.048 V ~ + 2.048 V, -4.096 V ~ + 4.096 V, -6.144 V ~ + 6.144 V I2 C 7-битни адреси меѓу 0x48-0x4 B Пакет се Вклучени : 3 * ADS1115 16 Малку 4 Канал Analog-to-Digital ADC Конверторот 3 * Pin Насловот.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Onboard ISD1820 чип; Одбор големина : 45mm * 64mm;.Работен напон : 3 ~ 5 V, 5 V квалитет на звукот се препорачува;.Висок ква�

Вистинска Висока Моќ во Мал Пакет Класа D Засилувач технологија од страна на Бас Рокер им овозможува на

Користење на дигитални повратни информации технологија, во голема мера се намали нарушување.USB / оптичк�

Постојат повеќе од 25 000 предмети во нашите акции.Целосната огласи може да се најде тука www. / shops / A19 NX3 RFNSYB6

Оваа Hi Fi Слушалки Засилувач поддржува отпорност 16150 Ω, Нежен, Компактен и Пренослив, Кои го Прават тоа По�

Трансформира xduoo XD05 / XD05 PLво Bluetooth DAC&Слушалки Засилувач.Стабилна врска со ultralow задоцнување.Поддржува APTX /

902928 MHz 5 W RF Моќ Засилувач, MPA0915, Нов апарат, SMA.Ова МНОГУ е еден RF Залив, Inc.Нови 902928 MHz 5 W RF Моќ Засилувач, Број

0 технологија и висок квалитет на CIRRLOGIC DAC со 114d B DNR да се елиминира бучавата во позадина (Висок квалитет MP

Го зголемува Волуменот и Аудио Квалитет од Вашите Мобилни Уреди.Безжични Сигнали што одат до / од Компат

200 ВАТИ ЕНЕРГИЈА : стерео приемник засилувач за домашно кино систем ви дава 25 вати во 4 ohm max моќ / 20 вати x 2

85 W + 85 W (20 Hz : 20 k Hz, 0.019% THD).Злато позлатен дигитални coax текст / TOSLINK оптички текст.Злато позлатен аналогни вл

Елегантен Дизајн : овој засилувач е секако симпатична.Resplendent во богата црна мат боја, со пијано сјај топп

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

【Мини Hi Fi Засилувач】Мини Hi Fi моќност засилувач, нежен, мали, преносни и преносни.Enhanced излез, уживајте во

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

☪ Поддршка FM стерео радио ☪ Далечински управувач функционирање, лесен за употреба ☪ Ниска дисторзија �

Добредојдовте на Шенжен Zhensheng Technology Co., Ltd.Нашите производи се испратени од Кина, и ние ќе ги сноси товар.Н

100 W + 100 W (20 Hz 20 k Hz, 0.019% THD),120 W+120 W / 6Ω (20 Hz~20k Hz、0.038%THD).USB DAC функција : DSD (2.8 MHz / 5.6 MHz), управување со проекте

Scroll