Ново
Benro ТЕНОК, Лесен Алуминиум Патување Tripod Kit (TSL08AN00)

Benro ТЕНОК, Лесен Алуминиум Патување Tripod Kit (TSL08AN00)

Достапност: Залиха
DEN 2638.80

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Тенок профил рамо овозможува tripod нозе да бидат повеќе компактен кога укината.Елоксирани Алуминиумски пресврт брави - само бара брза половина се сврти за да го заклучите и отклучите.Arce-Швајцарски стил камера плоча - Сина елоксирани Алуминиумски Arce-Швајцарски стил брзо ослободување плоча со d-прстен 1/4"-20 камера завртка.Лесни магнезиум рамо - карактеристики 3 нога позиции и секоја нога може да биде поставен поединечно за нерамни терени.Отстранлив една акција Billhead - Преголеми ratchet стил заклучување knob за лесно ракување и панорамски скала.На Бензо Тенок TSL08 AN00 е лесен Алуминиум tripod комплет која има Тенок профил рамо овозможувајќи за tripod нозе да бидат повеќе компактен кога укината.Со максимална тежина капацитет на 8.8 lb.оваа tripod е идеален за mirrorless и компактен dslr фото апарати.Слим tripod нозе функција елоксирани Алуминиумски пресврт се заклучува дека само бара брза половина се сврти за да го заклучите и отклучите.На линискиот центар колона спречува извртување кога во употреба и може да се укине за ниско на земјата снимки.Тежина кука се наоѓа под центар колона за windy услови.Гумени нозе на tripod се фиксни.Бензо Тенок карактеристики на лесни магнезиум рамо која има 3 нога позиции и секоја нога може да биде поставен поединечно за нерамни терени.Престојуваат ниво е направен лесно со вклучени меур нивоа на tripod рамо и на брзо ослободување менгеме.Отстранлив една акција billhead има преголеми ratchet стил заклучување knob за лесно ракување и панорамски скала.На billhead вклучува сина елоксирани Алуминиумски Arce-Швајцарски стил брзо ослободување плоча со d-прстен 1/4"-20 камера завртка.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Овој производ е направен од најлон, кој е издржлив и има долг животен век.Лесен за носење и употреба.Едно

【ШИРОКА ПРИМЕНА】Широк апликации, тоа се користи за фотографија tripods, monopods, и се користи како пол шила, и�

Електричен топката главата поддржува хоризонтална 360° и 70° униформа ротација, што е погодно за видео сн�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

5 х 2,5инчен платформа со брзо ослободување plate Standard ¼ "20 монтажа screw Midниво засилувач за дополнителни stability

Цевката е направен од алуминиум материјал, глава усвојува пластични материјали, многу издржливи и цврс�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

3 Начин Супер Мазна Pan & Навалите Главата За Лесно Со Цел Контрола.Dual Прилагодливи Пан Рачки & Пена Костец.

3 Начин Супер Мазна Pan & Навалите Главата За Лесно Со Цел Контрола.Dual Прилагодливи Пан Рачки & Пена Костец.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

4.2 cm работи висина и не се лизга гумени нозе се обезбеди stabler снимката кога пукање од страна на време заст

Лесно да се врши снимање,Лесни само 0.29 кг.Max.Вчитај : 3 KG / 6.6 LB,Нервира опсег : 90° / 55°, Панорама 360°.База дија

Нога Делови : 4 Јаглерод точно Цевки.GКодот Ултра Пресврт.Лесно Линк Прилог Тема.Произведено во Италија.О

Супериорен Во Однос На Другите Флексибилни Tripods Благодарение На Својата Единствена ПотпораПена Слој Ко

Ултрамазна 2насочно видео пан главата со брзо ослободување плоча, backup безбедност за заклучување, и здра�

【Висок квалитет на Видео Tripod】Усвојување на алуминиумски легури изградба,професионална камера tripod е з�

Вклучува 75mm израмнување полусфера со целосна заклучување со завртки 1⁄4 вртливата брави за заклучување

Различните Карактеристики : Тој е компактен, лесен за носење и има мали димензии, не заземаат премногу п�

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз�

Компактен професионални tripod, се протега на 1.59 m, огради надолу за да само 47.5 см и тежи само 930g.Совршен за н

Компатибилен со Планината Тип : Tripod.Trikon.Тип : Застане.Образец Од Страна На Froo!Trikon CK Tripod Комплет 2 начин panhea

Сè што треба да заврши 3 Tripod Нога горен дел : 3 Ролни од Плута Лента, 1 Тек на Gaffer Лента , 3 Ленти Само Лепило �

Спреј Бои Обработка : Спреј бои обработка на површината, со добра оксидација отпор и отпорност на корози

Scroll