Ново
Aexit 10Pcs 18Pins Терминали 5.0 mm Теренот Завртка Терминал Блок Завртка Терминали Конектори Сина

Aexit 10Pcs 18Pins Терминали 5.0 mm Теренот Завртка Терминал Блок Завртка Терминали Конектори Сина

Достапност: Залиха
DEN 2397.60

Име На Производ : Завртка Терминал Блок Конектори;Модел Бр. : HZ-300;Одговара за Жица : 22-14 AWG / 2.5mm2. Материјал : Метал, Пластика;Номинална Вредност : 300 V 10 A.Полјаците Број : 18;Pin Теренот : 5.0 mm / 0.2".Големина : 90 x 9 x 17mm / 3.5" x 0.35"x 0.67" (Lx Wx T);Боја : Blue.Net Тежина : 217g;Пакет Содржина : 10(+/-2%)Компјутери x Завртка Терминал Блок Конектори. 1.5.0 mm игла теренот, 18 терминали, завртка тип.2.Користи широко во електроника, комуникациска опрема, инструменти, калкулатор, автоматски систем за контрола на домашни апаратот и предупредување уреди, итн.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Номинална Вредност : 600 V 25 A; Полови : 6 Позиција, Двоен Ред; Терминал Количина : 12 Отстранлив јасно пластик�

5 Компјутери 5mm ред број : 1 Pin : 9 директно pin pluggable терминал P=5mm одбор крај / штекеротворање 5mm KF2 EDGV5.09 P...

Спецификација : Производител : Корекција Electronics Product Категорија : Terminals Ro HS : YProduct : Завртка Terminals Type : Моќ Elem

4" кабел јамка булчински седло прстени со 1 / 420 навој studs се користат за поддршка на чувствителни оптички �

EU Ro HS : во Согласност ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : LTB Тип : NEMA Број на Контакти : 2 Терминал Теренот (mm) : 12.7 Број н�

Име На Производ : Завртка Терминал Блок.Материјал : Пластика; Номинална Вредност : AC 300 V, 20 A.Pin Број : 4; Тере

Фрли од висок спроводливост, висока јачина на бакарни легури со екипа висока јачина бронза eyebolts.Нерѓосу

Тема Големина : (Женски) M4 / 0.16"; Име На Производ : Мебел Вметнете Орев; Материјал : Метал.Тежина : 64g; Пакет С�

[Функција] : Безбедно и ефикасно.Пламен retardant школка обезбедува безбедност и изолација, без предизвртува

2 Парчиња 5.08 mm ред број : 1 Pin : 16 директно pin pluggable терминал P=5.08 mm одбор крај / штекеротворање 5.08 mm 2 EDGV5.0816 P14130

Најлон Кабел Жлезди МултиДиригент NPT Темата МултиДиригент NPT Тема Кабел Жлезди се вдп, трајни и accomodate п

Име на производ : PCB Терминал Блок;Материјал : Пластика.Номинална Вредност : AC 300 V 16 A;Полови : 2 Теренот : 5mm /

[ГЛАВНИОТ ПАРАМЕТАР] Pin Грофот : 80; Pin Теренот : 2mm; Пократок Pin Должина : околу 2.7 mm; Подолго Pin Должина : околу

Пакетот Вклучува : 4 x Terminal Земјата Барови.Одлично за PE30 дистрибуција кутија,дистрибуција кабинет,осветл

2 Парчиња Pin : 45.08 mm заврткаслободен свиткани нозе може да се spliced пролеттип терминал P=5.08 mm 5.08 mm WJ142 R5.084 P...

2 Парчиња Pin : 6 Редови : 17.62 mm Директно pin средината нога ограда тип терминал P=7.62 мм 7.62 мм KF28 C7.626 P 2 Парчиња Pi

Квалитетот на производот е добар.Ние сме професионални Електронски Компоненти и модул производителот.�

Игли : 6 P.Пакетот Вклучува : 10 x Терминал Блокови |.Број на модел : J6 PD1 AA3000612 Спецификации : Тип : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Штекерот е одличен 360° целосна оклопна, и амортизацијата дизајн има намалување на шумот ефект да се напр

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Бакар, TinPlated.Net Тежина : 160g; Пакет Содржина : 200(+ / 2%)Компјутери x Crimp

Материјал : Жица капа направен од висококвалитетна изолација и пламенretardant пластика, случајот се обновл

Бројот На Елементи : 5 Земја На Потекло : Кина.Пакет Димензии : 8.1 L X 11.2 W X 22.1 H (Cm).Пакет Тежина : 0.956 Килограми

Двојно водоотпорен внатре и надвор престилки може да се задржи добра водоотпорен ефект.Поле на примена

Scroll