Ново
Sandvik Coromant A16T-SVPBL 3HP-Р Челик CoroTurn 107 Здодевни Бар, 1.00 месо тело со Дијаметар, Внатрешни Coolant Снабдување (Пакување од 1)

Sandvik Coromant A16T-SVPBL 3HP-Р Челик CoroTurn 107 Здодевни Бар, 1.00 месо тело со Дијаметар, Внатрешни Coolant

Достапност: Залиха
DEN 7320.00

Coro Turn 107 Здодевни Лентата За Внатрешни Лентата За Внатрешни Coolant Снабдување.Здодевни Бар со Coro Turn Напредни за Ладење Технологија; Висока Прецизност Висок Притисок Coolant снабдување со млазници.Решетки за позитивни основниот облик внесува 7 степен царинење 3/8" i C.На Coro Turn 107 е наменет за понесе дијаметри на 0.625-3.00 инч.Систем со позитивни 7 степен завртка надолу инсерти и алатки.Ова ќе го намали сечење сили.Coro Turn 107 може да се користи за доработка и полу - roughing.Безбедна и продуктивна обработка процес Coro Turn 107 дава : Одлична чип контрола Мека сечење акција, многу добар површина на компонентата.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

6 Парче 5 / 8" Круг месо тело Indexable Здодевни Бар (10010711) Негативни 3° доведе агол.Позитивни гребло 90° води со 7

Квалитет на материјалот : досадни бар е направен од високо квалитетни алуминиумски материјал, кој има в

Coro Turn 107 Здодевни Лентата За Внатрешни Лентата За Внатрешни Coolant Снабдување.Здодевни Бар со Coro Turn Напред

Coro Turn 107 Здодевни Лентата За Внатрешни Лентата За Внатрешни Coolant Снабдување.Coro Turn 107 Здодевни Бар.Решетки

Негативни гребло.Нова двојна менгеме тип.Има внесува безбедно.Одлична сечење на работ повторливост.Миц

Coro Turn 107 здодевни бар.Решетки за позитивни основниот облик внесува 7 степен.Цилиндрични бар со станови.В

Една половина од цената во инструментално.Една станица зачувана.Еден помалку алатка за поставување.Еде

Две ѕид џеб 7° позитивни insert, ниска сечење сила.Завртка менгеме тип.Челик, тешки метали и карбид shanks се до

Челик повеќе заклучување здодевни провира бар.Стил H ID провира и плитки grooving за триаголник TNMA 432 влошки.

Оваа алатка сет содржи здодевни главата, здодевни месо тело и здодевни машина, совршен за мелење машина.

Dor Notch внатрешни провира и grooving здодевни бар.Стил внатрешна dornotch здодевни бар за провира и grooving dornotch Dor Not

Направени од Зацементира Карбид материјал, не е лесно да се оштети, отпорни на корозија и високи цврстин

Дизајнирана за соочување и здодевни апликации во забива .015" и поголеми.Полиран сплит лице за подобрувањ

Месо тело со дијаметар : 12mm.Погодни за : 2 инчен 50mm здодевни главата.Погоден за досадни дупка.Издржливи и

Лесно вметнување индекс.Користи torx завртки за безбеден брава со повеќе сила.Стил U негативни 3 степен кр

Постои складирање кутија која можете да ги зачувувате алатки, удобен за носење.Главните додатоци на здо

Coro Turn 107 Здодевни Лентата За Внатрешни Лентата За Внатрешни Coolant Снабдување.Здодевни Бар со Coro Turn Напред

Scroll