Ново
Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Zener 22V 800Mw Do219Ab (Пакување од 50000) (BZD27B22P-М3-18)

Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Zener 22V 800Mw Do219Ab (Пакување од 50000) (BZD27B22P-М3-18)

Достапност: Залиха
DEN 655.20

Zener Диоди 22 V 800 m W - Surface Mount НЕ-219 AB (SMF)Спецификација за Производ : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Zener - Single Mfr : - Vishay Општи Phlx - Диоди Division Series : - Автомобилската, АЕК-Q101, BZD27 B-MPackage : - Лента & Ролна (TR)Дел Статус : - Active Voltage - Zener (Околија) (Vz) : - 22 VTolerance : - -Моќ - Max : - 800 m WImpedance (Max) (Zzt) : - 15 Ohms Current - Обратна Истекување @ Vr : - 1 @ 16 VVoltage - Напред (Vf) (Макс) @, Ако : - 1.2 V @ 200 m AOperating Температура : - -65 °C 175 °CMounting Тип : - Површина Mount Package / Случај : - DO-219 ABSupplier Уред Пакет : - DO-219 AB (SMF)База на Производот Број : - BZD27 B2250,000 : - $0.11550 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0050.

Декларираните карактеристики

Поврзани производи

Напон Zener (Околија) (Vz) : 56 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 3 W Отпорност (Max) (Zzt) : 86 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Вклучува : 7values Пластични Случај Rectifier Диоди, 10pcs секој.Струја : 1А.Пакет : НАТОПИ НЕ41 Напон : 50 V1000 V.Модел : 1 N

Напон Zener (Околија) (Vz) : 11 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 3 W Отпорност (Max) (Zzt) : 5.5 Ohms.Тековната Обратна Истекув

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Тип : 5050 Површината Монтирани Уреди.Светла Боја : Сина;Моќ Дис�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 3.9 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Отпорност (Max) (Zzt) : 8 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Дел NO : MMSZ5225 BT1 G.Пакет : SOD123 Опис : ДИОДИ ZENER 3 V 500 MW SOD123 Дел NO : MMSZ5225 BT1 GPackage : SOD123 Description : ДИОДИ ZENER 3 V 500 MW SOD123 Suppl

IN4749 A (4749 A) 1 Watt 24 V LeadFree / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Многу Остри Обратна Карактер

Напон Zener (Околија) (Vz) : 22 V Толеранција : ±5%.Моќ Max : 2 W Отпорност (Max) (Zzt) : 23 Ohms.Тековната Обратна Истекув�

Напон Zener (Околија) (Vz) : 22 V Толеранција : .Моќ Max : 800 m W.Тековната Обратна Истекување @ Vr : 1 @ 16 V Напон Нап�

Power Dissipation LimitMax : 550 m W.Working VoltageОколија : 130 V Forward Current : 200 m A.Forward Voltage : 1.5 V Reverse Current Max : 1 µA 1 SMB5952 B Серија 550 m W 200

Mfr : Диоди Incorporated.Серија : .Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz) : 12.88 V Zener Ди

Power Dissipation LimitMax : 5 W Working VoltageОколија : 3.9 V Forward Current : 1 A Forward Voltage : 1.2 V Reverse Current Max : 50 µA 1 N5335 B Серија 5 W 1 3.9 V Axial Zen

Mfr : onsemi.Серија : Автомобилската, АЕКQ101 Пакет : Лента & Ролна (TR).Дел Статус : Активен.Напон Zener (Околија) (Vz

Напон Zener (Околија) (Vz) : 33 V Толеранција : ±6%.Моќ Max : 2 W Тековната Обратна Истекување @ Vr : 1 @ 25 V...

Напон Zener (Околија) (Vz) : 24 V Толеранција : ±20%.Моќ Max : 3 W Отпорност (Max) (Zzt) : 19 Ohms.Тековната Обратна Истекув

Power Dissipation LimitMax : 350 m W.Rep Pk Reverse VoltageMax : 75 V Reverse Recovery TimeMax : 4 нс.Average Forward CurrentMax : 250 мр.Неrep Pk Forward CurrentMax : 4 A MMBD4448 С�

Scroll